Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

Dwaallijnen[e-boek e-boek]

Ludwig Binswanger en Fernand Deligny over de menselijke conditie

Stéphane Symons

Dwaallijnen
Dit is een ePub2 ePub2 e-boek
Prijs: € 13,90
Voorraad#stock_type# onbekend
Let op: dit is een ePub2 ePub2 e-boek
Bestel je voor het eerst een digitaal product? Lees dan eerst de informatie over het bestellen, downloaden en gebruiken van digitale producten!
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789024466153
Auteur(s) : Stéphane Symons
Taal : Nederlands
Onderwerp : Filosofie
Thema : Filosofie
Uitgever : Boom
Verschenen : Augustus 2024
Uitvoering : E-boek
Conditie : Nieuw
Pagina's : 112
Beschrijving

Meeslepende en diepgaande verkenning van de menselijke conditie aan de hand van twee opmerkelijke denkers

 

Dwaallijnen presenteert de intrigerende verhalen van twee individuen met een hoge mentale kwetsbaarheid. Beiden hadden het erg moeilijk om zich aan te passen aan hun omgeving en te voldoen aan sociale verwachtingen. Ellen West kreeg een humanistisch georiënteerde behandeling bij de Zwitserse psychiater Ludwig Binswanger, Janmari werd in een zorgnetwerk in Zuid-Frankrijk onder de hoede genomen door de Franse pedagoog Fernand Deligny. Door gedetailleerde beschrijving van hun levens en behandelingen biedt Stéphane Symons een indringende kijk in de wereld van de psychiatrie en de uitdagingen waarmee zowel patiënten als therapeuten worden geconfronteerd.

 

Met een scherp oog voor detail en een diep filosofisch inzicht onthult Symons de kracht en beperkingen van verschillende therapeutische benaderingen. Dwaallijnen daagt je uit om na te denken over de complexiteit van mentale aandoeningen en de uiteenlopende manieren waarop we zorg en begrip kunnen bieden.

 

Stéphane Symons is hoogleraar esthetica en cultuurfilosofie aan het Hoger Instituut voor Wijsbegeerte van de KU Leuven. Zijn onderzoeksdomein is de twintigste-eeuwse continentale filosofie.

Velden met een * zijn verplicht