Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

Het woord en de daad[e-boek e-boek]

kenmerken van dreigbrieven en de intenties waarmee ze geschreven werden

M.L. Kuiper

Het woord en de daad
Dit is een PDF PDF e-boek
Prijs: € 57,50
Voorraad#stock_type# onbekend
Let op: dit is een PDF PDF e-boek
Bestel je voor het eerst een digitaal product? Lees dan eerst de informatie over het bestellen, downloaden en gebruiken van digitale producten!
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789462747715
Auteur(s) : M.L. Kuiper
Taal : Nederlands
Onderwerp : Algemene sociale wetenschappen
Thema : Samenleving en cultuur: algemeen
Reeks : E.M. Meijers Instituut voor Rechtswetenschappelijk Onderzoek (297)
Uitgever : Boom criminologie
Verschenen : Januari 2018
Uitvoering : E-boek
Conditie : Nieuw
Pagina's : 174
Beschrijving

Dit onderzoek gaat over schriftelijke bedreigingen en e-mails die plaatsvinden tegen personen in het publieke domein, ofwel het Rijksdomein zoals dit wordt omschreven in het Stelsel van Bewaken en Beveiligen (Ministerie van Veiligheid en Justitie, 2013). Bij het Rijksdomein gaat het om personen van wie, en objecten of diensten waarvan, de veiligheid en hun ongestoord functioneren van nationaal belang is, zoals: de leden van het Koninklijk Huis, bewindspersonen, leden van de Eerste en Tweede Kamer, lijsttrekkers van politieke partijen, of leden van het College van procureurs-generaal. Bedreigingen kunnen gevoelens van angst of onrust bij bedreigden en hun omgeving teweegbrengen. De uitingen van bedreigingen in de richting van publieke personen kunnen ook van invloed zijn op het publieke debat en kunnen zelfs een risico vormen voor de democratische rechtsorde indien vanwege de angst voor (herhaalde) bedreigingen geen open discussie kanworden gevoerd.
Het doel van dit onderzoek is tweeledig: het wil tot een betere duiding komen van dreigbrieven, en met behulp daarvan een meetinstrument ontwikkelen waarmee eventueel toekomstig crimineel gedrag van de dreigbriefschrijvers kan worden voorspeld. Op deze manier wordt een bijdrage geleverd bij het nemen van adequate maatregelen om publieke personen zo goed mogelijk te beschermen.

Velden met een * zijn verplicht